logo z kolekcji: http://www.norebbo.com/tag/rendering/

   Pinterest     tablice ślubne

Czy słyszeliście już o Pinterest?  To jedna z najszybciej rozwijających się stron internetowych. Zasada jest absolutnie prosta. Pinterest, to taka wirtualna tablica korkowa, miejsce gdzie wpinasz inspirujące obrazy i video.

"Tablica marzeń" - znajoma nazwa? Tablica do której przypinasz, przyklejasz, wycięte z czasopism obrazki i fotografie ilustrujące Twoje marzenia, upodobania, dążenia. Obrazy rzeczy i miejsc zachwycających, tych które pragniesz spotkać na swojej drodze życia. Zbiór obrazów, tworzy swoisty "pamiętnik" rzeczy, zdarzeń , które dopiero mają nastąpić, miejsc, które pragniemy odkrywać.

Tak  to działa w metodzie tradycyjnej. Tym czasem na dobre zadomawia się w wirtualnej rzeczywistości Pinterest - najnowsza wersja  sposobu gromadzenia marzeń do spełnienia .

Po bardzo prostej rejestracji, zaraz  możemy przystąpić do szeregu pełno uprawnionych.

fajne narzędzie dla narzeczonych

 

 Pinterest - jak to się ma do ślubu?

Zarejestruj się

Okres wypełniający wielomiesięczne przygotowania do ślubu i wesela, to czas w dużej mierze spędzony przed ekranem monitora, tabletu, smartfona  w ramach internetowych poszukiwań rzeczy, pomysłów, wiedzy i natchnienia. To właśnie dla narzeczonych, Pinterest  objawił się jak dobra wróżka. Już nie trzeba mozolnie zapisywać w wordzie linków do strony, na której w oko wpadł detal do wykorzystania , być może właśnie na twoim ślubie. Zwolnieni jesteście z mrówczej pracy zapisywania ciekawych stron w ulubionych, skanowania, robienia zrzutów.                           Tworzone w ten sposób przepastne magazyny treści do której zechcecie powrócić przestaną pękać w szwach. W zamian macie klarowny i przejrzysty katalog obrazów, które zainspirowały podczas internetowych podróży.

przykład pojedynczej tablicy

 

Każdy obrazek zapamiętany na tablicy Pinterest, posiada aktywną funkcję linku do strony z której został zapisany. Każdy PIN (obrazek) ma miejsce na tekstowy opis, a po kliknięciu pozwala dodać słowa komentarza. Obrazki można segregować na wygodnych tablicach. Wystawione na forum internautów tablice umożliwiają poddanie swoich wyborów pod ocenę i komentarz  innych udziałowców Pinterest . Istnieje możliwość zbierania pinów z tablic innych internautów, bezpośrednio ze stron, które aktualnie oglądamy. Możemy wprowadzić obraz na tablicę bezpośrednio z dysku własnego komputera.                                                                                                                 Wszystko co dotyczy ślubu i wesela jest eleganckie, luksusowe, piękne, takie właśnie obrazy zapisywać będziecie na swoich tablicach. Jako konkretne wybory lub inspiracje i wzory dla własnych fantazji.

tak układają się PINY na tablicy

 

 

 Tu ciekawy welon, tam pasujące buciki, interesująco skomponowane kwiaty w bukiecie, ciekawy pomysł na tort, kilka wybranych samochodów do ślubu, przykłady pasujących dekoracji, wystroju stołu weselnego, projekty zaproszeń, wspaniałe miejsca na Ziemi - nieznany jeszcze cel poślubnej podróży... 101 przykładów z każdego rodzaju.

 

 

Pojedynczy pin z komentarzem

 

 

Wiodący temat: ŚLUB, to sporo podtytułów, każdy na osobną tablicę. Stroje, kwiaty, domy weselne, fotografia, film, muzyka, dekoracje, samochody, torty, dania weselne, zaproszenia ... W czasie wirtualnych odwiedzin w bardzo łatwy sposób najciekawsze obrazy możecie przypinać na swoich tablicach. Kiedy przyjdzie czas podsumowań i wyborów, całe doświadczenie znalezione w internecie będziecie mieli jak na wyciągnięcie ręki do klawiatury. Wszystko jak na dłoni.

 

Pinterest, to także ciekawa zabawa w dodatkowych realizacjach. Na ten przykład swoiste tablice marzeń pary narzeczonych, każdego z osobna.  Ciekawy sposób na zaprezentowanie listy prezentów, obszerne narzędzie dla stworzenia tablicy, na wzór gazety weselnej albo wręcz pilota uroczystego wydarzenia. Przy odrobinie wyobraźni Pinteres może zadziałać jak strona ślubna.