a'la Pinterest 2014

 

bardzo ciekawy sposób na przedstawienie prezentowych spodziewań, życzeń, marzeń

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

.

 

 

.

 

 

 

 

Ania i Adam a'la Pinterest

Pinterest Ślubny www

przedstawić klimat własnego ślubu można jeszcze inaczej -  a'la Pinterest

   Myślę, że Ania i Adam są pierwszą parą narzeczonych, która wykorzystała narzędzia Pinterest dla zbudowania opowieści o swoim ślubie. Pięć, ciekawie opracowanych tablic, to efekt realizacji ich pomysłu na podzielenie się obrazem i słowem z najbliższymi, rodziną, przyjaciółmi, znajomymi.

 

 

Zaproszenie -


Ogólna, wprowadzająca i bardzo ważna tablica - rozpoczyna się Pinem przedstawiającym dwie odciśnięte w mokrym piasku dłonie, a na palcach serdecznych zatknięte ślubne obrączki i wesoły komentarz: będziemy razem:). W kolejnej odsłonie pojawia się data zaplanowanej uroczystości oraz pin zawierający kalendarium. Kilka ujęć przedstawiających salę ślubów, w której odbędzie się uroczystość cywilna, fotografie świątyni gdzie ślubować sobie będą dozgonną miłość oraz obrazkowa zapowiedź sali biesiadnej do której na ucztę i tańce zaproszą swoich gości. Tu znalazł miejsce Pinterest domu weselnego, po kliknięciu wprowadza w prezentację obiektu.                                         Na koniec piny przedstawiające front zaproszeń, które trafią do Gości już drogą tradycyjną, na czas i dostarczone przez posłańca.

 

 

Tablice Ania i Adam - obrazkowe historie przedstawiające główne osoby dramatu. Każda z nich ma swoją tablicę, a obrazy układają się według podobnego schematu. Na samym początku punkt zaczepny i skierowanie pod adres z Facebooka ( każdego z nich z osobna). Kolejne obrazkowe prezentacje rozpoczyna ciąg informacji utrzymanej w stylu chyba każdemu znanej zabawy "Kraj, miasto, rzeka". Obrazki ilustrują tym razem miejsca wybrane przez narzeczonych pod dyktando tematu z uwzględnieniem własnych pragnień zobaczenia tych miejsc na własne oczy. Dalsze "piny" opowiadają o pasji, zawodzie, ulubionej liczbie, talencie, zwierzaku z najbliższego otoczenia, wybranym kolorze, ukochanej porze roku, ulubionej zupie, ciachu, szczególnym smakołyku. Tablica imienna, to dobra okazja dla zaprezentowania okładki ulubionej książki, takiej do spakowania na bezludną wyspę, okładki płyty której możesz  słuchać i słuchać na okrągło. Ania i Adam na swoich indywidualnych tablicach przedstawili również wizerunki ulubionych aktorów, celujący ich zdaniem tytuł czasopisma. Prezentację kończy plejada oczekiwanych Gwiazd. Oczekiwanych jako Gości na ich weselu. Trochę tak wirtualnie i trochę daleko w zasięgniętej wyobraźni - w myśl zasady: "Nie ma rzeczy niemożliwych", a wtedy? Zobaczcie kogo wybrali w poczet wyimaginowanych gości?

 

 


 

 

 

 

Lista Gości - tak przygotowana tablica, to sposób na ciekawą konstrukcję całej machiny wprowadzającej w ruch miłego zapraszania początki. Istotą pomysłu jest wprowadzenie  imion, nazwisk, wszystkich zapraszanych Gości.  Zasada jest prosta: Goście z jednego domu zostają wpisani na tablicy w połączeniu z wybranym obrazkiem. Miło, kiedy każdy obrazek w jakimś większym lub  mniejszym stopniu będzie korespondował z podpisanym adresatem, będzie miał z nim coś wspólnego.

Piny mogą być dobierane w dowolnym temacie lub utrzymane w konkretnym przekazie. Ślub , to wspólnie rozpoczęta nowa droga. Możemy przyjąć, że fabularnym akcentem ilustracji Listy Gości będzie tytułowa droga. Wystarczy wpisać hasło droga, a otrzymacie niezliczoną liczbę tablic z przypiętymi obrazami na zadany temat. Droga w ujęciu ślubu, to bardzo wdzięczny temat, można pokusić się o przednią zabawę w poszukiwaniu odpowiednich ilustracji dla pinterestowych zaproszeń dla Waszych Gości.

Zaproszeni, otrzymując tak przygotowane powiadomienie wraz z krótką, prostą informacją jak zarejestrować się w systemie, powinni potwierdzić otrzymanie pinterest zaproszenia  w komentarzu do swojego obrazka.

Proste, zgrabne i przyjemne, a przede wszystkim coś nowego:)

 

Lista prezentów - to nic innego jak tablica niespełnionych (jeszcze) marzeń. Sposób na podpowiedź o oczekiwanych darach, miejsce na deklaracje wyboru danego przedmiotu w prezencie. Listy prezentów ślubnych zadomowiły się w naszej rzeczywistości na dobre. Często przygotowują je sklepy występujące z ofertą handlową, ale także sami narzeczeni. Pinterest dał dodatkowe narzędzie dla stworzenia takiej ślubnej tablicy oczekiwań. Zasada jest prosta,  robicie prezent-plan, przygotowując tradycyjnie spisaną listę życzeń. Według tego planu rozpoczynacie "wwwybory". Po wprowadzeniu obrazka wymarzonego prezentu  z sieci na własną tablicę, uzupełniacie podpis z informacją przybliżonej ceny. Gość, przeglądając  dokonuje decyzji. Każdy wprowadzony na tablicę obrazek, jest aktywny ze stroną z której został zgarnięty. Klikając na obrazek, czytelnik otrzymuje natychmiast źródło gdzie znaleźliście przedmiot. Może zdecydować się na zakup pod tym adresem, a może próbować porównać ceny u innych sprzedawców. Kiedy  Gość zdecyduje wybrać konkretną pozycję, w komentarzu do obrazka przedstawiającego prezent - wpisuje komentarz:  Aniu, Adamie, wybieramy ten prezent dla Was! Podpisano Ciocia Henryka i wujek Franciszek z poznania.

Informacja staje się już dostępna dla wszystkich posiadaczy listy. Jeżeli jest to prezent niepowtarzalny, blokowany będzie, jednocześnie na tablicy  Lista Prezentów.

 *

 

Prawda, że proste? Zapewniam, przygotowania takich tablic, to fajna, wspólna zabawa, a zarazem okazja by poznać siebie i zapraszanych Gości:)

Ślubny Patrol ma "ofertę nie do odrzucenia", chcecie wejść do Pinterest ślubnej bajki? 

kliknij, żeby zamówić bezpłatne ślubne strony a'la Pinterest

Dajcie znać, bezpłatnie stworzymy i zawiesimy Wasze ślubne tablice.

 

 

                                    Wejście

 

 

 

 

 

 Jak postrzegacie nowy pomysł na Pinterest owe strony ślubne? Jest w tym jakiś fajny potencjał? Napiszcie kilka słów.